Kyber Network (KNC) Nedir?
Kyber Network, 2017 yılında merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulaması olarak başlatıldı. Kurucuları Loi Luu, Yalon Verner ve Victor Tran’dır. Kripto paraların temelinde merkeziyetsizlik yatarken Bitlo.com dahil borsalar merkezi bir şekilde yönetilmektedir, Kyber Network ise merkezi olmayan bir borsadır. Tüm işlemler Ethereum üzerindeki akıllı kontratlar ile yapılır.

Kyber Network (KNC), kripto para ve dijital varlıkların kendi aralarında anında takasını sağlayan ERC-20 tabanlı bir protokoldür. Bu protokol sayesinde kripto paralar arası takas işlemini merkeziyetsiz bir borsa üzerinden yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu takas işlemi blockchain üzerinde kanıtlar oluşturularak yapılmaktadır.

0x (ZRX) projesi ile aynı şekilde çalışma prensibi olsa da aralarındaki fark, 0x akıllı sözleşmeleri kullanırken ,Kyber Network (KNC) bu işlemleri blockchaine işleyerek yapmaktadır.

Kyber Network (KNC) Nasıl Çalışır?

Kyber Network, merkeziyetsiz bir borsa platformu olmasına karşın bu ağda paranızı tutmanıza gerek yoktur. Takaslar blockchain ağına işlendiği anda karşı taraf kullanmaya başlayabilir. Kripto paralar arası takasın anında olmasının yanı sıra ödeme yapmak için de kullanılabilir. Ödeme yapacağınız kişi ya da yerin istediği kripto para birimi farketmeden siz elinizdeki kripto para ile Kyber Network üzerinde karşı tarafın istediği kripto para birimine dönüştürülerek iletilmektedir.

Kyber Network Crystal (KNC), Kyber Network ağı üzerinde yapılan takas işlemlerinde kullanılması için çıkarılan bir tokendir. Üç görevi vardır:

  1. İşlemler sonucu belli bir miktar alınmaktadır. Toplanan bu KNC varlıklarının bir kısmı deflasyonu engellemek amacıyla yok edilir.
  2. İşletmeler KNC satın alarak bir çok farklı kripto türü üzerinden ödeme alabilmeleri sağlanmaktadır.
  3. İşletmeler KNC kullanımını arttırmak için diğer işletmelere önerdiğinde ödül olarak KNC verilmektedir.

Kyber Network Crystal (KNC), ICO ile toplam 226.000.000 KNC bastı ve katılımcılara yaklaşık % 60’ı oranında dağıtım yaptı. Şu an piyasada 180.057.587 KNC bulunmaktadır.

Kyber Network Crystal (KNC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kyber Network Madenciliği, ağ üzerinde yapılan kripto para değişim ve dönüşümleri yapılabilmektedir. Sahip olduğunuz kripto para birimi, farklı bir kripto para biriminden ödeme alan işletmeye değişim yapmadan gönderebilirsiniz. İşletmeler yani ödeme alan taraflar KNC önerdiği her kullanıcıdan belli bir miktar KNC ödülü almaktadır.

Kyber Network Nasıl Satın Alınır?


Türkiye’de, Türk Lirası ile Kyber Network satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ve resmi evrağa ihtiyaç duyulmadan K

yber Network satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları