Giydiği Kıyafetle Türk Travesti İtalya'yı Karıştırdı
İtalya'da meclise sunulan eşcinsellerle ilgili yasayı protesto yürüyüşüne Türk asıllı travesti Efe Bal, miting alanına girmesi engellendi.

İtalya'da meclise sunulan ve eşcinsellere bazı haklar tanıyan yasayı protesto etmek için yüz binlerce kişinin katılımıyla bir miting düzenlendi. Yasanın çıkmasını savunan ve rahibe kıyafetiyle meydandakileri protesto etmek isteyen İtalya'nın ünlü travestisi Efe Bal, miting alanına girmesinin engellendiğini söyledi.

"RAHİBE KIYAFETİYLE GİREMEZSİNİZ"

Yaklaşık 17 yıldır yaşamını İtalya'nın Milano kentinde sürdüren ülkenin en ünlü travestisi Efe Bal da başkent Roma'ya gelerek, miting alanında karşıt bir protesto düzenlemek istedi.

Rahibe kıyafeti giyen ve meydanda yarı çıplak kalacak şekilde soyunacağını söyleyen Efe Bal, miting alanına girenleri kontrol eden güvenlik güçlerince oradan uzaklaştırıldı.

Uzun süredir, hayat kadınlarının vergi mükellefi olarak kabul edilmesi için mücadele veren Efe Bal, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Evet rahibe kıyafetiyle biraz provokatif duruyordum, ama barışçıl bir amacım vardı. Ben ne bir evlat edineceğim ne de başka bir şey yapacağım. Sadece cesaretimi toplayarak bu yasanın çıkmasını istediğimi, ses getirecek bir eylemle gerçekleştirmeyi denedim. 30 yıldır haklarını isteyenlere destek olmak için buraya geldim" diye konuştu.

Ancak polislerin kendisine kibar bir şekilde oradan uzaklaşmasını söylediğini belirten Efe Bal, "Rahibe kıyafetini çıkartarak alana girebileceğimi söylediler. Ben de kimseyi rahatsız etmemek için oradan ayrıldım" dedi.

İstatistiklere göre İtalya'da her yıl 9 milyon erkeğin hayat kadınlarıyla para karşılığı birlikte olduğunu söyleyen Efe Bal, "Bu nedenle saygı duymakla birlikte böyle bir mitinge anlam veremiyorum. Nitekim ailenin, bir kadın, bir erkek ve çocuklardan oluşması gerektiğini savunanlar böyle yaşamıyorlar. Katolik Kilisesi'nde her ay bir pedofili rahip skandalı patlak verirken, kimse meydanlara inip bunu protesto etmiyor" ifadelerini kullandı.

Efe Bal Cinsiyet Değiştiştirmeden Önce Böyle Görünüyordu

Efe Bal Cinsiyet Değiştiştirmeden Önce Böyle Görünüyordu

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları