Sosyal Medya Hesaplarının Kapak Fotoğrafı Ölçüsü Ne Olmalıdır?
Eminiz hepiniz sosyal medya hesaplarınızın kapak fotoğraflarını ayarlarken sorun yaşamışsınızdır. Yüklediğiniz fotoğraflar ya istenilen ölçüyü aşmış ya da çok küçük kaldığı için sistem tarafından reddedilmiştir.

Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest, Instagram ve YouTube olmak üzere 2015 yılında geçerli olan sosyal medya görsel boyutlarına bir göz atın.

Etkileşimi arttırma konusunda sosyal medyada kullanılan görsellerin etkisi hayli büyüktür. Özellikle göze hitap eden yaratıcı görsellerin çok daha fazla etkileşim aldığı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak birçok kullanıcı ve markanın göz ardı ettiği bir husus vardır ki; bunlar kullanılan görsellerin boyutlarıdır. Görsel içerikli bir gönderinin performansını maksimuma çıkarabilmek veya oluşturulan sosyal medya karakterini sağlamlaştırmak için bu ölçülere önem verilmesi gerekir.Zaman ilerledikçe sosyal medya platformları da kendilerini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir.

Yenilenen platformlardaki ideal görsel boyutları da zaman zaman değişmektedir. 2014 yılı da bu platformların birçok kez değişiklik yaptığı bir yıl oldu. Peki 2015 yılında; yani son haliyle bu platformlardaki ideal görsel / fotoğraf ölçüleri nelerdir? Profil fotoğrafları, kapak fotoğrafları, paylaşılan görseller ve diğer görsellerin boyutları ne olmalı?

2015 yılı için hazırladığımız infografikte; Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest, Instagram ve YouTube olmak üzere 7 büyük sosyal medya platformunun ideal (önerilen) görsel boyutlarını inceleyebilirsiniz.

Ölçülerde herhangi bir değişiklik olduğunda bu infografik de yenilenecektir. Dolayısıyla bu infografik üzerinden sürekli olarak güncel sosyal medya görsel boyutlarına ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015 webmasto

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları