İsviçre Futbol Milli Takımı'nın futbolcularının giydiği PUMA marka formaların Fransa maçı sırasında pek çok kez yırtılması ile ilgili firma bir açıklama yaptı. Puma, Türkiye'de yapılan üretimden memnun olduğunu açıkladı.

PUMA'dan yapılan açıklama şöyle:

İsviçre formalarında yaşanan bu hatanın, üretilmiş olan imalat kumaşlarının sadece küçük bir kısmından kaynaklandığını doğrulamak ve teyid etmek isteriz. Pazartesi günü oynanan Slovakya-İngiltere maçında da görüldüğü gibi, Slovakya'nın giydiği ve maç süresince çok yüksek performans gösteren formalar her zaman oldugu gibi, uzun süredir PUMA ile işbirliği içinde olan Türk imalatçımız tarafından imal edilmiş ve yüklenilmiştir. Söz konusu durum sadece bir kaç formada görülmüştür. Biz genel olarak Türkiye’nin üretim kalitesinden çok mutluyuz ve Türkiye'de olan imalatlarımıza devam edeceğiz.

OLAY:

Euro 2016'ya damga vuran olaylarda Fransa-İsviçre maçında İsviçreli futbolcular Mehmedi, Xhaka ve Embolo'nun formaları yırtılmıştı. Gözler, İsviçre Milli Takımı'nın forma tedarikçisi Puma'ya çevrilirken, Alman markanın Euro 2016'da giyilen tüm formalarını Türkiye'de Milteks adındaki bir firma tarafından ürettirdiği ortaya çıkmıştı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları