Umarım 'Entepe İletişim' Gibilerinin Sayısı Artar
AppleTV 4K ve Onkyo TX-NR676E’ye geçtikten sonra elimdeki kabloların yeterli olmayacağını biliyordum. Bundan dolayı üzerinde sadece “4K” yazan HDMI kablolarla da yetinemezdim.

İnternette biraz araştırınca çok sayıda HDMI 2.0 kablo ile karşılaştım. Ama pek çoğu uyduruk marka olduğundan ürünlerine de güvenemedim. Araştırmayı biraz daha detaylandırınca HDMI 2.0b Premium Sertifikalı olduğu iddia edilen bir ürüne denk geldim.

DonanımHaber’de “Premium Sertifikalı her ürüne güvenilmez” minvalinde bir yorum da görünce kafam daha da karıştı.

Amazon.com.tr ve N11.com’da farklı fiyatlarda satılan “Paugge V2.0 Premium Sertifikalı 4K Ultra HD” isimli bir ürün görünce ve özelliklerini beğenince iki tane Amazon.com.tr’den sipariş verdim.

Ürünler 2 günü doldurmadan elime geçti. Üstelik Yurtiçi Kargo ile gönderilmiş ve güvenliğe teslim edilmişti. (Yurtiçi Kargo o klasik söylemini yine yapmış ve açık açık yalan söylemişti. Evde 2 kişi olmasına rağmen, “Geldik ama sizi evde bulamadık. Güvenliğe bıraktık kargonuzu” dediler.)

Akşam olup kargoyu güvenlikten alıp açtığımda oldukça iyi kutulanmış kablolarıma kavuştum.

Akşam olup kargoyu güvenlikten alıp açtığımda oldukça iyi kutulanmış kablolarıma kavuştum.

Dünya üzerinde (eminim Cylonların yaşadığı bir yer vardır) işçilik ve malzeme kalitesine güvendiğim tek şirket Apple olduğundan diğer tüm markalara mesafeliyimdir. Haliyle bir ürünü kıyaslarken Apple ürünleri ile kıyaslarım. 

Bunu neden dedim?
Çünkü gerçekten elinize aldığınız Paugge marka kablolar oldukça iyi bir işçiliğe sahip. Haliyle iyi bir ürün aldığınızı hissediyor ve mutlu oluyorsunuz.

Kutuyu açtığımda beni oldukça kaliteli bir kağıda yazılmış bir metin karşıladı. O metin aşağıdaki gibidir.

Kutuyu açtığımda beni oldukça kaliteli bir kağıda yazılmış bir metin karşıladı. O metin aşağıdaki gibidir.

HDMI kabloların yer aldığı kutular üzerinde ise bir “kare kod” var.

HDMI kabloların yer aldığı kutular üzerinde ise bir “kare kod” var.

HDMI kabloların yer aldığı kutular üzerinde ise bir “kare kod” var. Bu kare kodu cep telefonunuzun kamerasıyla okuttuğunuzda sizi APP Marketlere yönlendiriyor. Ben iPhone  kullandığındam Apple Store’a yönlendirildim. Açılan sayfada HDMI’nin kendi yazılımını indirdim. Bu APP'yi kurduktan sonra Paugge marka HDMI kablonun kutusu üzerindeki kare kodu yeniden okutmam gerekti. Uygulama içerisinden açılan kamera ile bu kare kodu okutunca  yeni aldığım kablonun “Premium Sertifikalı” olduğunu gördüm. Kablonun markasınında uygulamanın içerisinde gösterildiğini belirtmem gerekiyor. Yani bu kablolara sertifikayı veren kuruluş HDMI'nin kendisi. Ve bu kare kod her kablo için ayrı olarak üretilmiş durumda. 

Yani aldığım iki kablonun da kare kodu farklıydı ve ikisi de “Premium Sertifikalı”ydı.

Yani aldığım iki kablonun da kare kodu farklıydı ve ikisi de “Premium Sertifikalı”ydı.

Kablolar henüz kargodayken Amazon.com.tr üzerinden Paugge markasını ülkemizde satan Entepe Teknoloji’ye ulaştım. Yani mesaj yazdım. Mesajımda ürünün “Premium Sertifikalı” olup olmadığı yönündeki tereddütleri belirttim. Kendileri de (Mehmet Y.) bana kısa bir mesaj attıktan sonra telefondan beni arayarak kablolarına olan güvenlerini ve şirketlerinin müşteri memnuniyetine verdikleri önemi anlattılar.

Bunları neden mi yazdım? 
Ne İbrahim Bey’i, ne Entepe İletişim'i ne de Paugge markasını tanırım veya bilirim. Dolandırıcıların ülkemizde cirit attığı, bir müşteriyi bir seferlik alıcı olarak gören satıcıların olduğu ülkemizde gördüğüm bu muamele gerçekten güzel bir deneyim oldu. Bu deneyimi yıllar önce Sancak Bilgisayar’da görmüş ve şaşırmıştım. Oysa ki yıllardır Amazon.com Amazon.de müşterisi olan ben zaten böyle bir muamele görmenin hakkım olduğunu biliyordum.

Bu muameleyi ülkemizde görmüş olmak gerçekten sevindirici. Umarım Entepe İletişim gibi şirketlerin sayısı artar ve alıcılar olarak bizler hak ettiğimiz değeri görürüz.

Dip: Ürünün kalitesine diyecek söz yok ama kutu üzerindeki görsel tasarım daha da iyileştirilebilir. Dolby logoları ve diğer tasarım öğeleri iyileştirilebilir. Paugge logosu da daha profesyonel biri tarafından yeniden tasarlanabilir gibi görünüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları