Stranger Things oyuncuları final sezonundan ne kadar ücret alacak?

Netflix'in popüler dizisi Stranger Things'in oyuncularının final sezonundan ne kadar ücret alacağı açıklandı. Puck News haber sitesine göre oyuncular, Stranger Things'in 5. sezonundan toplamda yaklaşık 80 milyon dolar alacak.

Stranger Things oyuncuları final sezonundan ne kadar ücret alacak?

Haberde Stranger Things'in 20 kişilik ana oyuncu kadrosunun görüşmelere birlikte katıldığı belirtildi. Netflix'te Enola Holmes gibi farklı yapımlarda oynayan ve platformla ayrı bir anlaşması olan Millie Bobby Brown (Eleven) ise bu görüşmenin dışında tutuldu.

Ana kadro farklı "kademelere" ayrıldı ve aynı kademedeki oyunculara aynı ücretin ödenmesine karar verildi.

Buna göre ilk sırada dizinin yetişkin oyuncuları Winona Ryder ve David Harbour yer alıyor. Sırasıyla Joyce Byers ve Jim Hopper karakterlerini canlandıran oyuncular 3. sezonda kişi başı 2,8 milyon dolar alırken, bu sezon 9,5 milyon dolar kazanacak.

Dizinin başrolünde yer alan çocuk oyuncular Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair), Noah Schnapp (Will Byers) ve Finn Wolfhard'la (Mike Wheeler) karakteri 4. sezonda öne çıkan Sadie Sink (Max Mayfield) ikinci sırada yer alıyor. Sırasıyla Dustin Henderson, Lucas Sinclair, Will Byers, Mike Wheeler ve Max Mayfield'ı canlandıran oyuncular diziye başladıklarında 12-13 yaşlarındaydı ve ilk sezonda oynayanlar 200 bin dolar civarında para almıştı. Diziyle birlikte yıldızları parlayan genç oyuncular, son sezondan 7 milyon dolardan fazla ücret alacak.

Üçüncü kademedeyse Nancy Wheeler, Jonathan Byers, Steve Harrington ve Robin Buckley'yi canlandıran oyuncular yer alıyor. Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery ve Maya Hawke final sezonundan 6 milyon dolar civarında para kazanacak.

4. kademedeki Brett Gelman, Priah Ferguson, Jamie Campbell Bower ve Cara Buono'nun ne kadar kazanacağıysa haberde belirtilmedi. Puck News'a göre Murray Bauman, Erica Sinclair, Vecna ve Karen Wheeler'ı canlandıran oyuncular diğerlerine kıyasla "çok daha az" kazanmaya devam edecek.

Variety'nin geçen yılki haberinde Brown'ın Enola Holmes'un devam filminden 10 milyon dolar alacağı belirtilmişti. Yeni haberlerde Brown'ın Stranger Things'den alacağı ücrete yer verilmedi.

Stranger Things'in son sezonu 8 bölümden oluşacak fakat anlaşılan ücretlerin sözleşmede 10 bölümlük ödeme olarak yazıldığı belirtildi. 

Oyuncuların bölüm başına aldığı ücretin düşük gösterilmesi, diğer dizilerin ücret görüşmelerinde Netflix'e avantaj sağlayacak. Kaynak