Wachowski Kardeşlerin çığır açan bilim-kurgu filmi, 1999 yılında vizyona girdiğinde bilim kurgu türündeki tüm dengeleri değiştirmiş ve artık eskimiş olan Kung-Fu aksiyonunu büyük felsefi fikirlerle harmanlamıştı. Ve oyuncu Keanu Reeves'i de bir simge haline getirmişti.

Orijinal filmin mirasından faydalanmış olsalar dahi, devam filmleri de oldukça iyi karşılandı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde Warner Bros. Şimdi yeni bir Matrix ile geri dönme hazırlıkları yapıyor. Bu olup biterken, Will Smith'in Neo rolünü kabul etmesi halinde, Matrix'in nasıl görüneceğini gösteren yeni bir fragman ortaya çıktı. Tabii bu yeni fragman filmin bir hayranı tarafından hazırlanmış.

İlk film bu noktada çok farklı gözükebilirdi. Yapımcıların o dönemde Hollywood'taki genç aktörlerin çoğunu Neo rolü için gözden geçirdiklerini biliyoruz. Russell Crowe ve iddiaya göre Sean Connery'ye de Morpheus rolü teklif edilmiş. Ama Neo için düşünülen belki de en ünlü isim Will Smith. Neyse ki yayınlanan video sayesinde eğer Smith Matrix’te rol alsaydı neler olurdu, nispeten görmüş sayılırız.
sinemia

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları